Bitcoin Yatırımcılarına Mt. Gox Uyarısı: “Fiyatı Düşürebilirler” – Kripto Dünyası

Bitcoin Yatırımcılarına Mt. Gox Uyarısı: “Fiyatı Düşürebilirler” Kripto Dünyası

#kriptopara #kriptoparalar #kripto #kriptohaber #kriptoparakazanma #kriptoanaliz #btcanaliz

21992 Kişi Okudu – 784 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Sadece abonelere özel hazırlanan ücretsiz raporları kaçırmayın: https://form.uzmancoin.com

Bizi sosyal medyadan da takip edin, güncel Bitcoin ve altcoin haberlerini kaçırmayın:
Twitter: https://twitter.com/uzmancoin
Facebook: https://www.facebook.com/uzmancoin
Instagram: https://www.instagram.com/uzmancoin
Telegram: https://t.me/uzmancoin

0:00 Giriş
0:06 Tesla’da korkulan olmadı
0:27 Bitcoin yatırımcılarına Mt. Gox uyarısı
1:18 Ethereum ETF’lerine erteleme
1:42 Venezuela’da çare kripto
2:13 Kripto lobi gruplarından SEC’ye dava

Bitcoin yatırımcılarının merakla beklediği Tesla bilançosu açıklandı. Neyse ki korkulan olmadı. Elektrikli araç devi, ilk çeyrekte herhangi bir Bitcoin satışı yapmadığını bildirdi. Tesla, yeni alım yapmazken yaklaşık 10 bin BTC’sini tutmaya devam ediyor. Bu Bitcoin’lerin değeri, mevcut fiyatlarla 600 milyon doların üzerinde.

Piyasa araştırmaları şirketi K33 Research, Bitcoin yatırımcılarını uyardı. Şirket, Mt. Gox’un önümüzdeki ay geri ödemelere başlayabileceğini yazdı. Hazırlanan raporda, “Mt. Gox coin’leri önümüzdeki haftalarda fiyatları olumsuz etkileyebilir. Mt. Gox kayyumu, alacaklılara geri ödenecek BTC ve BCH tutarlarını güncelledi. Kullanıcılar, 15 Mart’ta da JPY için benzer bir güncelleme görmüştü. Sonrasında bazı alacaklılar, itibari para üzerinden geri ödeme almışlardı. Burada da aynı durum söz konusu olursa, 142 bin BTC’lik borç, önümüzdeki ay içinde alacaklılara ödenmeye başlanacaktır.” denildi. K33, Mt. Gox ödemelerinin kısa vadeli olarak piyasayı korkutabileceğini düşünüyor. Bazı alacaklıların 10 yıl sonra ellerine geçen Bitcoin’leri satmasından endişe ediliyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ethereum ETF başvuruları için yine erteleme kararı verdi. Kurum, hem Franklin hem de Grayscale’in başvurularını ileri bir tarihe attı. Bu arada banakcılık devi Standard Chartered, Ethereum ETF’lerine ilişkin beklentisini değiştirdi. Banka analistleri, Ethereum spot ETF’lerinin mayıs ayında onaylanmasının artık mümkün olmadığını düşünüyor.

Venezuela, petrol ihracatında kripto paralara ağırlık verecek. ABD’nin, Venezuela’ya yeniden yaptırım uygulama kararı alması Güney Amerika ülkesini hareket geçirdi. Reuters’ın haberine göre devlete ait olan petrol şirketi PDVSA, ham petrol ve diğer yakıt ürünlerinin ödemelerinde kripto para kullanımını artıracak. Haberde, Venezuelalı yetkililerin USDT kullanımını hızlandırmayı ve artırmayı düşündükleri kaydedildi. Hatta şirketin şimdiden USDT ile ön ödeme talep etmeye başladığı belirtiliyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile kripto dünyası arasında bir konu daha mahkeme salonlarına taşınıyor. İki kripto lobicilik grubu, Blockchain Association ve Teksas Crypto Freedom Alliance, SEC’ye dava açtı. Davanın gerekçesi ise SEC’nin getirdiği yeni aracı kurum-kişi tanımının kripto paralarda sadece alım-satım yapan kişileri de kapsaması. SEC’nin konuyla ilgili geri dönüşleri hiçbir şekilde ciddiye almadığını belirten kripto lobicileri, bu kuralın uygulanmasının engellenmesini istiyor.

#bitcoin #mtgox #kriptopara #uzmancoin

“Bitcoin Yatırımcılarına Mt. Gox Uyarısı: “Fiyatı Düşürebilirler” – Kripto Dünyası” üzerine 20 yorum

  1. B T C ve E T H’nin direnci yeniden test edip ardından düşme ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Ancak her zaman olduğu gibi işler günden güne değişiyor ve yapabileceğimiz tek şey sorumlu bir şekilde ticaret yapmak, piyasaları izlemek ve stratejilerimizi sık sık yeniden değerlendirmek. Rahatça 12,7 B T C kazandığım için kripto eğitimi kaynağım olduğu için Mario Joseph’e teşekkür etmek istiyorum…..

    Yanıtla
  2. Yalan inanmayin duser dediklerinde cikiyor cikar dediklerinde dusuyor. Inanmayin sakin gecen seneye ki videolari acin izleyin su an 100 bin dolar diyordu hepsi simdi dusecek diyorlar hep hikaye hep hikaye

    Yanıtla
  3. Arkadas nasil oluyor anlamis degilim. Ben alana kadar hep guzel haberler aldiktan ertesi gun hep kotu uaberler . Acaba hereksin telefonuna farkli seyleemi gosteriolar

    Yanıtla

Yorum yapın

%d blogcu bunu beğendi: